Консультація психолога онлайн або офлайн: що вибрати?

blog

Прийнявши рішення звернутися до фахівця з ментального здоров’я, також важливо вибрати бажаний формат роботи – онлайн або офлайн, так як це впливає на коло професіоналів, з якого доведеться вибирати. У статті ми розглянемо переваги та недоліки онлайн-терапії, а також плюси і мінуси очних консультацій з психологом і психотерапевтом.

Онлайн-консультація з психологом – модно чи зручно?

На просторах інтернету ви можете зустріти багато оголошень від психологів, які консультують онлайн, а в соціальних мережах в описах профілів – інформацію про мультипрофільних експертів (тобто таких, які поєднують у собі відразу кілька ідентичностей: наприклад, одночасно менеджера та психолога). Це говорить про те, що подібний формат роботи з одного боку став досить популярним, а з іншого – оголошення про консультації онлайн іноді змушують замислитися про якість пропонованих послуг, зокрема, коли мова йде про багатопрофільних фахівців.

Важливо пам’ятати, що серед психологів і психотерапевтів, які обрали для себе такий формат роботи, є безліч професіоналів з необхідною освітою, кваліфікацією та досвідом. Про це ви можете запитати, наприклад, під час першої консультації, та визначити, якого рівня фахівець перед вами. Про те, на що звертати увагу при виборі свого терапевта, ми написали в одній із попередніх статей.

Переваги роботи з психологом онлайн

  1. Комфорт і економія часу. Для роботи з фахівцем у такому форматі не важливо – ви вдома, в офісі або на курорті. Достатньо мати тихе безпечне місце (оптимально – окрему кімнату) зі стабільним зв’язком на вашому гаджеті, а також навушники, які допоможуть захистити від потенційного прослуховування – і ви готові до консультації! Окрім того, онлайн-формат роботи економить час на дорогу до офісу психолога.
  2. Більша кількість професіоналів, з якими можна працювати. Рішення на користь онлайн-консультацій розширює коло вибору фахівців, адже вже не важливо, щоби терапевт жив саме у вашому місті. Часто при онлайн-форматі роботи психологи і психотерапевти можуть запропонувати для сесій ранній ранковий або пізній вечірній час, що рідко доступно при очних консультаціях. Наприклад, деякі фахівці проводять зустрічі з 7 ранку або ж готові запланувати сесію на 8 або 9 вечора, що допоможе вам поєднати професійні та особисті плани з роботою над поліпшенням свого ментального здоров’я.
  3. Соціальна дистанція. Зараз це менш актуально, але пандемія все ж змусила нас усвідомити переваги онлайн-роботи, адже в разі інфекційних або респіраторних захворювань можна одночасно залишатися вдома і при цьому продовжувати працювати з терапевтом.

Недоліки онлайн-консультацій

  1. Встановлення довірливих відносин і формування терапевтичного альянсу. У режимі онлайн для встановлення теплого контакту з психологом або психотерапевтом потребуватиметься більше часу. Також це може бути складніше, в тому числі, через перебої зі зв’язком, які можуть виникнути у небажаний момент консультації, що поверне вас назад до переживань або залишить без підтримки фахівця саме тоді, коли це так необхідно.
  2. Обмеження в інструментах і методах. Деякі техніки або напрямки для психотерапевтичної роботи рекомендовані для очного консультування, наприклад, арт-терапія, тілесна терапія, ряд ігрових методик. Також у випадку з депресивними або тривожними розладами поїздка в кабінет психотерапевта буде, наприклад, стимулювати поведінкову активність, послужить зміною обстановки, що буде допомагати поліпшувати стан.

Переваги офлайн роботи з психологом

Дослідження доводять, що успішний психотерапевтичний альянс терапевт-кдієнт є ключовим фактором для ефективної роботи. Його набагато простіше встановити під час очниї сесій, адже фахівець зможе вловити найменші зміни вашої міміки або стану.

Офлайн-консультації дають більше можливостей для використання технік і не обмежують в роботі з різними типами запитів. А поїздка до психотерапевта, як ми зазначали вище, може стати щотижневим ритуалом турботи про себе.

Мінуси очних консультацій з психологом

  1. Обмеження в географії. Пошук консультантів обмежений територіально – країною, містом, іноді районом, що, відповідно, звужує вибір фахівців. Також, за умови особистих зустрічей, вам буде необхідно щотижня витрачати час і зусилля на дорогу, тому логістика актуальна як ніколи.
  2. Складнощі з рішенням на користь терапії. Якщо ви не готові серйозно працювати з фахівцем, не впевнені, що він вам підходить, то зважитися на зустріч в онлайні набагато простіше, ніж очно. Також багато клієнтів відзначають, що їм здається, що при онлайн-роботі вони більш захищені та менш вразливі.

Звичайно, важливо прислухатися до себе та підібрати той формат, який за вашими відчуттями є найбільш вдалим саме для вас. Акцентуєму увагу на те, що при необхідності психологічної допомоги, варто про себе подбати і вчасно звернутися до терапевта. Команда Mental Code завжди готова вам допомогти.

Піклуючись про власне психічне здоров’я, ви інвестуєте у своє хороше самопочуття

Запит на додаткову інформацію
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково
Форма підписки на новини
svg
Запланувати зустріч
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково