Топ-5 фільмів про психологію та психічне здоров’я

blog

Іноді виникає бажання подивитися фільм про який, можливо, чув не кожен, але такий, що торкнеться всіх струн душі і допоможе поринути у заплутаний світ людської психіки.

Команда Mental Code підготувала коротку добірку з фільмами про психологію та психічне здоров’я.

Острів проклятих (2009)

Психологический триллер

Традиційною рекомендацією фільму про психологію або за участю психолога є “Розумник Вілл Хантінг” з Меттом Деймоном у головній ролі. Але ми вирішили згадати про ще одного талановитого актора – Леонардо Ді Капріо.

Його робота в “Острові проклятих” у жанрі містичного трилера заслуговує на окрему увагу. На екрані ви побачите Америку в середині 50-х років і віддалену лікарню для душевнохворих злочинців. У клініці відбуваються незвичайні події, а саме – зникнення дівчини при загадкових обставинах. Лікарня добре укріплена і розташована на віддаленому острові, тому на допомогу в пошуках зниклої на острів відправили двох судових приставів: Тедді Деніелса, що страждає від незрозумілого головного болю після трагічної загибелі дружини, і його напарника Чака Оула.

Герой Ді Капріо переживає важку душевну травму, тому події, що відбуваються навколо, впливають на його емоційний і фізичний стан. Він починає згадувати забуті ситуації і історії, про фінал яких ви зможете дізнатися під час перегляду фільму.

Рейтинг IMDb: 8,2

 Години (The Hours, 2002)

Психологический фильм "Часы"

Цей фільм присвячений психічному здоров’ю, а точніше емоційним труднощам і їх стигматизації. Він розповідає про один день з життя трьох різних жінок. Незважаючи на різницю епох, їх долі виявляються дуже схожими. Фільм зібрав близько 30 номінацій різних кінопремій.

Одна з героїнь – британська письменниця Вірджинія Вульф, яку зіграла Ніколь Кідман, за що отримала свого часу “Оскар”. Її мучить депресія і думки про самогубство. Джуліанна Мур грає домогосподарку, нудьгуючу в, на перший погляд, буденних справах щасливого сімейного життя. Роль третьої героїні, Клариси Вон, виконала Меріл Стріп. Її персонаж намагається поєднати роботу у видавництві і турботу про вмираючого від СНІДу колишнього коханого.

Героїні взаємопов’язані книгою Вірджинії Вульф «Місіс Делловей», а загальне в їх життях – проблеми з психічним здоров’ям. Фінал фільму незвичний і трохи містичний.

Рейтинг IMDb: 7,5

Кімната сина (La stanza del figlio, 2001)

Психологический фильм "Комната сына"

Емоційна італійська драма, удостоєна “Золотої пальмової гілки” на Каннському кінофестивалі. Фільм про психотерапевта і психоаналітика, який переживає особисту втрату – загибель сина Андреа. Разом зі своєю сім’єю головний герой Джованні намагається пережити горе і зрозуміти, як і навіщо жити далі.

Також в картині протиставляється спокійне життя самого терапевта драматичним історіям пацієнтів, з якими він працює. Крім того, у фільмі зображені сцени сесій, в яких представлено озвучування думок, які роїлися в голові у психотерапевта під час проведення консультацій, що особливо цікаво.

Безумовно, коли переживаєш власну душевну драму, допомагати іншим – непосильне завдання. А оскільки особиста терапія – це довгий процес, в тому числі і для професійного психолога, головному герою необхідно знайти спосіб зцілити свої травми і продовжити професійний шлях.

Рейтинг IMDb: 7,3

Небезпечний метод (A Dangerous Method, 2011)

Психологический фильм "Опасный метод"

Складаючи список фільмів і серіалів про психологію, не можна проігнорувати фільм про психоаналіз, а саме картину про його засновників – Зігмунда Фрейда і Карла Густава Юнга, створену за мотивами реальних подій.

Дія відбувається в період з 1904 по 1913 роки, коли у Юнга з’являється пацієнтка Сабіна Шпільрейн.

Дівчина перенесла в дитинстві фізичне насильство і страждає істерією. Героїня, роль якої зіграла Кіра Найтлі, починає романтичні стосунки зі своїм лікарем, а пізніше, вилікувавшись і знайшовши впевненість в собі, стає його колегою – першою жінкою-психоаналітиком.

Крім історії відносин між Юнгом і його пацієнткою, паралельно в картині розкрита драма взаємин і конфліктів між Фрейдом і Юнгом. Дія закінчується напередодні Першої світової війни, а в кінці фільму повідомляється про трагічну долю євреїв Шпільрейн та Фрейда.

Картина суперечлива і складна до перегляду, але заслуговує на увагу з огляду на те, що заснована на реальних подіях. Окремо варто відзначити хорошу гру акторів.

Рейтинг IMDb: 6,4

Вона (Her, 2013)

Психологический фильм "Она"

Фільм дуже актуальний після пандемії і переходу багатьох людей на роботу вдома – кількість нашої онлайн-комунікації виросла разом з підписками на мобільні додатки. При цьому наші внутрішні проблеми і незакриті потреби в любові, розумінні, прийнятті не змінилися, навіть виросли.

Американська мелодрама “Вона” розповідає про Теодора Твомблі, автора зворушливих історій про любов, взаємовідносини, який працює з дому і заробляє на власному веб-сайті. Після розставання з дружиною він відчуває депресивний стан. Під впливом реклами герой вирішується купити операційну систему «OS1» зі штучним інтелектом.

Згодом Теодор починає прив’язуватися до Саманти, віртуального помічника операційної системи, він проводить з нею будь-який вільний час і навіть закохується. Чи вийде з цього щось? Дізнаєтеся після перегляду фільму.

Картина виграла “Золотий глобус” за кращий сценарій і номінацію “Кращий фільм” від Національної ради кінокритиків США.

Рейтинг IMDb: 8,0

Приємного перегляду. Діліться враженнями про кращий на вашу думку фільм зі списку, а головне – дбайте про себе і своє психічне здоров’я.

Піклуючись про власне психічне здоров’я, ви інвестуєте у своє хороше самопочуття

Запит на додаткову інформацію
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково
Форма підписки на новини
svg
Запланувати зустріч
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково