hero
Scroll down

Знайдіть відповіді на найпоширеніші запитання тут

FAQs
про послуги Mental Code

Як мені обрати фахівця з ментального здоров'я?

- +
Особистість психолога / психотерапевта є важливою для терапевтичного процесу. Це має бути людина, якій ви зможете довіряти та відкриватися, а також вам має підходити стиль роботи та метод, у якому працює терапевт.

Для вашої зручності у формі онлайн-запису на сесію ми передбачили дві опції: ви можете або відштовхуватися від ваших вільних часових слотів, або зробити вибір спеціаліста, виходячи з опису, що міститься в його профілі. В останньому ви знайдете інформацію про освіту, метод та досвід роботи фахівця, експертність та готовність працювати з тими або іншими запитами.

Ми також радимо спиратися на власні відчуття під час першої ознайомлювальної сесії. У разі потреби ви зможете змінити терапевта, якщо вас щось не влаштовує. Всі наші спеціалісти - досвідчені фахівці у сфері ментального здоров'я, що готові допомогти вам у вирішенні проблем та запитів.

Скільки зустрічей з терапевтом мені знадобиться для вирішення мого запиту?

- +
Усі ми різні та переживаємо різні життєві обставини. Тому неможливо точно визначити, скільки сесій знадобиться у кожному конкретному випадку.

Водночас ви можете обговорити це питання з вашим терапевтом. Виходячи з вашого запиту, вашого актуального стану, а також результату, якого ви прагнете досягти, ваш фахівець з ментального здоров'я зорієнтує щодо оптимальної кількості зустрічей, що потребується для вирішення вашого питання.

Плануючи консультації, будь ласка, пам'ятайте, що кожна компанія співпрацює з Mental Code на різних умовах. Перед початком терапії радимо ознайомитися з умовами надання психологічних послуг у вашій організації.

Чого очікувати від першої консультації?

- +
Як правило, перша зустріч є ознайомлювальною. Під час неї ви безпосередньо познайомитеся з обраним вами спеціалістом з ментального здоров'я. З його допомогою визначите ваші потреби в терапії, обговорите запит та приблизну кількість зустрічей, що знадобиться для його вирішення. Також ви матимете змогу поставити всі питання, що вас турбують щодо формату та процесу терапії.

Які питання я можу порушувати та які теми обговорювати під час сесій?

- +
Починаючи терапію, ви можете точно розуміти ваш запит. Або, навпаки, ви можете не розуміти, що з вами відбувається, і не знаходити підстав для поганого самопочуття. В обох випадках ви можете звертатися за психологічною підтримкою.

Ваш терапевт допоможе ідентифікувати причини, що зумовлюють ваш стан, визначити ваші потреби у терапії, та зарадить у формулюванні запиту.

Під час сесій можуть порушуватися різні теми та питання: ви можете обговорювати актуальні ситуації, ваші переживання та емоції, думки з приводу тих чи інших обставин. Кінцевою метою є вирішення ваших життєвих складнощів або досягнення внутрішнього комфортного самопочуття.

Яка тривалість однієї терапевтичної сесії?

- +
Кожна сесія триває до 55 хвилин. Оскільки консультації відбуваються в онлайн-форматі, будь ласка, потурбуйтеся про стабільний інтернет-зв'язок та подбайте про приватність простору, в якому ви перебуватимете під час зустрічей з вашим терапевтом (ми радимо обрати тихе та спокійне місце, в якому ви почуватиметеся безпечно).

Ми пропонуємо приходити хоча б за 5 хвилин до запланованого часу, щоби мати можливість організувати простір, переключитися з побутових питань та підготуватися до терапевтичного процесу.

Чи є якісь вимоги до простору, в якому я планую перебувати під час сесій?

- +
Щоби почуватися комфортно та безпечно під час онлайн-консультацій, ми радимо обрати для терапії окреме тихе приміщення зі стабільним інтернет-зв'язком. Потурбуйтеся про те, щоби вас не відволікали та не підслуховували під час сесії (наприклад, ви можете користуватися навушниками та вимкнути телефон на час консультації).

Конфіденційність та безпека є вирішальними для терапевтичного процесу. Будь ласка, подбайте про себе!

Як відмінити сесію, на якій я не зможу бути?

- +
Якщо у вас змінилися плани та ви не можете бути присутнім на сесії, будь ласка відмініть зустріч з вашим терапевтом заздалегідь. Для відміни та переносу сесій існує правило 24 годин.

Це означає, що час сесії, що була відмінена за 24 години до її початку та раніше, може бути використаний пізніше, коли вам буде зручно. Тобто фактично така сесія переноситься на зручний для клієнта час.

Якщо ж відміна відбулася менше ніж за 24 години до домовленого часу, така сесія буде анульована, а ваша компанія заплатить за неї, так ніби ви були присутнім на сесії.

Скільки сесій я можу відвідати?

- +
Доречне питання! Кількість консультацій, якими ви можете скористатися, у кожному конкретному випадку визначається умовами контракту між вашою організацією та Mental Code. Окрім того, умови доступу до терапії та її тривалість можуть відрізнятися для кожного окремого клієнта. Будь ласка, зв'яжіться з відділом HR або іншою уповноваженою особою у вашій компанії, щоби з'ясувати деталі надання психологічних послуг саме у вашому випадку.

Чому я почуваюся погано після консультації?

- +
Проходження терапії - непростий досвід, під час якого доволі часто доводиться торкатися неприємних переживань та почуттів. Це може пояснювати ваш поганий настрій або самопочуття після сесії.

Також під час проходження терапії відбувається трансформація багатьох процесів: це і зміна способів реагування та поведінки, і формування іншого ставлення до людей або ситуацій, і пошук оптимальних шляхів вирішення конфліктів та подолання життєвих негараздів. Це зумовлює додаткове емоційне навантаження, що викликає втому.

Емоційна робота над собою вимагає зусиль та значних витрат психічної енергії. Однак, натомість, ви просуваєтесь до кращого, більш “свого” життя.

Проходячи терапію, будь ласка, подбайте про себе: вдосталь спіть, пийте достатню кількість рідини, споживайте здорову збалансовану їжу. Підтримайте себе у той спосіб, що буде надавати вам сил та життєвої енергії.

Чи маю я платити за сесії?

- +
Кожна організація надає своїм працівникам різні види доступу до психологічної підтримки. Вони визначаються умовами контракту між кожною окремою компанією та Mental Code.

Якщо компанія обрала варіант страхування ментального здоров'я своїх людей, ви матимете доступ до визначеної кількості оплачених сесій та зможете проходити терапію/консультування безоплатно для вас (тобто сесії будуть оплачені вашою організацією).

За інших умов, наприклад, часткового покриття психологічної підтримки для своїх працівників, вам, можливо, доведеться сплачувати певну частку суми за кожну консультацію на умовах франшизи.

Будь ласка, зверніться до відділу HR або іншої уповноваженої особи, щоби з'ясувати деталі надання психологічних послуг саме у вашому випадку.

Я не хочу, щоби мій роботодавець знав, що я користуюся послугами Mental Code. Ваша платформа конфіденційна?

- +
Абсолютно! Процес надання психологічної підтримки від Mental Code організований у такий спосіб, що ваш роботодавець не знатиме, що ви здійснюєте запис на консультацію або відвідуєте терапію. Також ви можете впевнено користуватися будь-якими матеріалами для самодопомоги, що розміщені на нашій платформі. Ми гарантуємо конфіденційність!

Як мені завершити терапію або цикл консультацій?

- +
Якщо ви прийняли рішення завершити терапію, будь ласка, повідомте свого терапевта або консультанта хоча б за одну-дві сесії до бажаної дати закінчення.

Ми рекомендуємо згортати терапевтичний процес поступово: це дозволяє залишити час для підбиття підсумків, обговорення невирішених питань та з'ясування причин, що призвели до рішення про закінчення консультування.

Такий підхід надає можливість завершити цикл зустрічей з чітким розумінням актуального стану клієнта, його внутрішніх процесів та етапу просування у вирішенні запиту.

Також планомірне згортання терапії полегшує відчуття розчарування, фрустрації та незадоволення, якщо вони виникають у клієнта.

Не знайшли відповіді на ваше питання? Зв‘яжіться з командою Mental Code у зручний для вас спосіб

Запит на додаткову інформацію
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково
Форма підписки на новини
svg
Запланувати зустріч
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково