Топ-5 серіалів про психотерапію від команди Mental Code

blog

Шанувальникам якісних серіалів про людську психіку присвячується…

Представляємо вашій увазі підбірку класичних і сучасних серіалів, які допоможуть розважитися нудними вечорами, дізнатися більше про особливості функціонування людської психіки, і покажуть зсередини, як проходить процес психотерапії і якими бувають сесії з психологом.

 

1. Пацієнти (In Treatment, 2008 – 2010)

Психологический сериал Пациенты

Як виглядає процес психотерапії? Серіал “Пацієнти” від HBO – один із найбільш реалістичних кіноприкладів сеансів у терапевта.

У центрі сюжету – робота 50-річного фахівця Пола Уестона, який все своє життя присвятив вивченню психології та продовжує вести приватну терапевтичну практику. Він – кваліфікований досвідчений фахівець, що вміє слухати і надати потрібну підтримку в момент відчаю своїх пацієнтів, жителів Балтімора, що в Сполучених Штатах Америки. Клієнти Пола приходять до нього зі своїми душевними тривогами і психологічними проблемами, і кожна розказана в кабінеті терапевта історія стає основою для окремої серії серіалу.

У картині показано не тільки механізми вибудовування терапевтичних відносин на прикладі Пола і його клієнтів, психологічні захисні реакції, когнітивні викривлення дійсності, а й те, як головний герой справляється з різними особистими проблемами і що відбувається, коли травми психотерапевта резонують з темами сесій клієнтів.

Альтернативний переклад назви серіалу – “Лікування”; в кінострічці 3 сезони, кожен з яких хронологічно розбитий по тижнях, а кожен новий день і, відповідно, серія присвячені окремому пацієнтові. У 2021 році запланований вихід четвертого сезону серіалу з головною героїнею в центрі сюжету.

Рейтинг IMDb: 8,3

2. Клан Сопрано (1999 – 2007)

Психологический сериал Клан сопрано

Класичний для американських телеекранів і багатьма улюблений серіал про Тоні Сопрано – главу мафії з Нью-Джерсі. Картина не присвячена повністю психотерапії, але в центрі сюжету проблеми, пов’язані з психічним здоров’ям головного героя.

Спроби зберегти баланс між роботою (управлінням кримінальною організацією) і сім’єю, регулярний стрес від діяльності, небезпечні дії для власного життя та життя близьких призводять до панічної атаки у Тоні і в кабінет психіатра.

Безумовно, у серіалі ви побачите багато про життя мафії, про проблеми італьяно-американського співтовариства в США, про мораль, але в той же час ві про вибудовування взаємин між психотерапевтом і клієнтом, а також про питання чесності і довіри під час терапевтичних сеансів.

До слова, за написання сценаріїв до трьох сезонів серіалу його сценаристи отримали нагороду від однієї з американських психоаналітичних асоціацій.

Рейтинг IMDb: 9,2

3. Скажи, що ти мене любиш (2007)

Психологический сериал Скажи, что т

У цьому серіалі розкрита тема сімейної та парної психотерапії. Він – романтичний, драматичний і щирий, сповнений класичними питаннями і труднощами, з якими стикається кожна пара. Мей Фостер – психолог і консультант, який спеціалізується на сімейних взаєминах. Вона допомагає врятувати любов і відновити відносини, а також знайти гармонію у парі.

Серед клієнтів терапевта три різні пари: Керолін і Палек (щасливі в шлюбі, але безнадійно мріють стати батьками, в той час як всі їх спроби завести дитину безрезультатні), Джеймі і Уго (закохані готуються до весілля, але продовжують зраджувати одне одному), Кеті і Девід (у полоні роботи на інших турбот, і при цьому абсолютно втратили інтерес до інтимних стосунків).

Мелодрама розкриває розвиток взаємовідносин між парами і те, як впливає на це психотерапія. Серіал легкий і цікавий, а серед акторів ви можете зустріти знайомих вам раніше особистостей. 

Рейтинг IMDb: 7,3

4. Веб-терапія (2011 – 2015)

Усім, хто мріє про швидкий і заздалегідь гарантований результат в психотерапії, рекомендуємо до перегляду! Цей комедійний серіал розповідає про самозванку, Фіону Уолліс, яка придумала надефективну методику – 3-хвилинних сеансів по скайпу.

Навіщо слухати клієнта годину? Навіщо знайомитися із ним і вибудовувати взаємини? Навіщо занурюватися глибше, використовуючи різні методики і підходи… якщо можна швидко придумати рішення і відправити людину геть. Рекомендуємо не сприймати поради Фіони Уолліс серйозно.

Проект Лізи Кудроу (пам’ятаєте Фібі з серіалу “Друзі”?) з гумором розтягнувся на 4 сезони з серіями в форматі записів скайп-дзвінків. Рейтинги серіалу відрізняються в залежності від сезону, а серед запрошених гостей є багато зірок, у тому числі з усіма улюбленої шістки друзів.

Рейтинг IMDb: 6,8

5. Маніяк (Maniac, 2018)

Психологический сериал Маньяк

Стильний драматичний серіал про майбутнє, який нагадує футуристичну фантазію. Вчені намагаються створити таблетку, яка вилікує всі психологічні хвороби. Для проведення клінічних випробувань запрошують молодих людей, які страждають від різних проблем.

Серед пацієнтів є тривожний тихоня Оуен (його роль виконує Джон Хілл) і Енні (Емма Стоун), яка намагається пережити горе після смерті сестри. Героїв відправляють у подорож у світ підсвідомого – вони переміщаються в несвідомих фантазіях, які стилізовані під класичні приклади масової культури минулого. Режисер Кері Фукунага (перший сезон «Справжнього детектива») додав до відеоряду серіалу “Маніяк” елементи з «12 мавп» і «Матриці», а також із робіт Уеса Андерсона і навіть Ніколаса Віндінга Рефна.

Картина приємна візуально, а головне демонструє, що немає чарівної таблетки, здатної вилікувати душевні проблеми без побічних ефектів. Незвичайний серіал про психічне здоров’я для любителів фантастики і посилань на події з минулого в сюжеті.

Рейтинг IMDb: 7,8

Серед кінострічок цього списку є зворушливі і суперечливі історії, але процес особистої трансформації героїв завжди цікавий і неповторний. Бажаємо приємного перегляду

Піклуючись про власне психічне здоров’я, ви інвестуєте у своє хороше самопочуття

Запит на додаткову інформацію
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково
Форма підписки на новини
svg
Запланувати зустріч
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково