ТОП-5 психологічних мультфільмів для всієї родини

blog

Кажуть, всі ми родом з дитинства. І з точки зору психології – це цілковита правда. Існує навіть окремий психологічний метод транзакційного аналізу, в підході якого людина розглядається у єдності трьох її его-станів: дитини, родителя та дорослого.

Згідно з цією концепцію наша внутрішня вільна дитина – це та наша частина, яка фантазує, мріє, діє спонтанно, надихає та дає життєву енергію. Без цієї частки ми б діяли, як запрограмовані комп’ютери відповідно до чітких суспільних правил та установок. 

Навіть у дорослому віці наша внутрішня дитина потребує того, щоби ми її “вигулювали”, брали “на ручки”, годували солодощами та підтримували у будь-який інший спосіб, який відгукується саме вам.

Сьогодні ми вирішили поєднати приємне з корисним та підготували для вас підбірку мультфільмів, що потішать вашу внутрішню дитину, і, водночас, вашого свідомого дорослого, адже кожен з цих мультиків – з глибоким психологічним змістом. 

Насолоджуйтеся переглядом!

 

ДУМКАМИ НАВИВОРІТ (INSIDE OUT, 2015)

Мультик Головоловка

Мультфільм знайомить юних глядачів з п’ятьма базовими емоціями: Радістю, Печаллю, Гнівом, Відразою та Страхом. Взаємодія між ними розгортається в голові дівчинки Райлі, яка за рішенням батьків була змушена залишити звичне життя в Міннесоті на переїхати до Сан-Франциско, де пішла до нової школи. Відповідно до подій, поведінкою Райлі починає керувати Сум, тож більшість її спогадів забарвлюються у блакитні кольори. Бачачи цю тенденцію, Печалі намагається протидіяти Радість, яка налаштовує дівчинку думати позитивно. З розгортанням боротьби між цими емоціями пульт управління почуттями у мозку Райлі залишається незайнятим, тож на арені з’являються Гнів, Відраза та Страх. 

Хто переможе в цьому протистоянні? Чи існують важливі та другорядні емоції? Чим закінчиться історія Райлі?

Дивіться у мультфільмі, що навчає емоційній грамотності та допомагає розібратися з функціями почуттів.

Рекомендований вік для перегляду: 3+

Рейтинг IMDb: 8,1

Спільне виробництво Disney та Pixar

 

ДУША (SOUL, 2020)

Мультфильм "Душа"

Мультфільм 2020 року випуску тонко піднімає питання життя та смерті, а також розкриває тему нашого призначення на Землі. Головними героями стрічки є музикант Джо та ненароджена Душа №22, які знайомляться після того, як із Джо трапляється нещасний випадок і він потрапляє в потойбічний світ. Джо дуже прагне повернутися назад на Землю та втілити в життя свою мрію стати відомим джазовим виконавцем, однак за правилами Всесвіту він може або стати наставником для ще ненароджених душ дітей або остаточно померти. 22 – навпроти, не розуміє сенсу земного життя і в жодному разі не хоче опинитися серед людей. Її думка змінюється, коли вона починає розуміти задоволення, що можна відчути лише перебуваючи в Тілі, та випадково, знаходячись в тілі Джо, запалює в собі Іскру – захоплення музикою. 

Не розкриваючи до кінця сюжету, хочемо сказати, що він знайшов своє продовження у другій частині мультиплікаційної стрічки – “22 проти Землі”.

Рекомендований вік для перегляду: 6+

Рейтинг IMDb: 8,1

Спільне виробництво Disney та Pixar

 

ДРАКОН БАЖАНЬ (WISH DRAGON, 2021)

Мульт Дракон Желаний

Американсько-китайський мультик, що був офіційно презентований на Netflix лише 11 червня 2021 року, вже отримав безліч позитивних відгуків від кінокритиків. У стрічці розповідається про життя звичайного школяра Діна з бідного китайського кварталу, який несподівано зустрічає Рожевого Дракона (Дракона Бажань). У Діна є лише одна мрія – знову наблизитися до подруги свого дитинства, яка наразі є дочкою успішного бізнесмена та належить до елітного прошарку суспільства. Дракон Бажань не закохує людей, але й йому невідоме почуття дружби, якого його вчить Дін. 

Ця історія про цінності: що є важливішим гроші чи теплі відносини? Що нас визначає в житті та робить тим, ким ми є? Рекомендуємо мультфільм “Дракон Бажань” до перегляду всією родиною.

Рекомендований вік для перегляду: 8+

Рейтинг IMDb: 7,2

Спільне виробництво Columbia Pictures, Sony Pictures Animation, Beijing Sparkle Roll Media Corporation, Tencent Pictures, Base FX, Flagship Entertainment Group, Boss Collaboration та Cultural Investment Holdings.

 

КОКО (COCO, 2017)

Мультфильм Коко

“Коко” – це мультфільм про зв’язок поколінь та наші взаємовідносини у сім’ї. Чи знали ви, що наші традиції також відносяться до сфери контактів? Так, притримуючись ритуалів, традиційних у культурі свят, ми відновлюємо зв’язок з нашими пращурами.

У центрі сюжету цього мультфільму розкривається історія хлопчика Мігеля, який воліє стати музикантом, як і його прадід, який покинув дружину заради улюбленої справи. Закономірно, що сім’я Мігеля не в захваті від такого захоплення хлопця, адже у родині вважається, що музика приносить лише нещастя.

Бажаючи познайомитися зі своїм кумиром Ернесто де ла Крузом, Мігель потрапляє у Країну Мертвих в той час, коли його близькі на Землі відзначають свято вшанування померлих душ, не згадуючи при цьому про прадіда хлопця. 

Цей мультик розповість про те, як йти за своєю мрією, не зраджувати собі та водночас залишатися частиною чогось більшого, а саме – своєї родини. Мультфільм буде цікавим для перегляду як дітям, так і їх батькам.

Рекомендований вік для перегляду: 7+

Рейтинг IMDb: 8,4

Спільне виробництво Disney та Pixar

 

БАЛЕРИНА (BALLERINA, 2016)

Мультфиль Балерина

Мультфільм про те, як незламний дух та віра в себе приводить до перемоги. Історія про дівчинку Феліс, яка попри відсутність належного тренування мріє стати професійною балериною. Разом зі своїм другом Віктором вона втікає з будинку маляти та вирушає до Парижу прямісінько до Гранд-опери, де зустрічає Одетту, балерину в минулому, яка вирішує допомогти Феліс втілити її мрію в життя. 

Мультфільм захоплює своїм сюжетом та прекрасною хореографією, анімація якої була змальована з перформансу двох артистів балету — Орелі Дюпон та Джеремі Белінгарда.

Якщо ваша дитина мріє про якісь досягнення, покажіть їй цю стрічку: у ній добре розкрито, як рух до великої мети складається з маленьких кроків, сили духу та наполегливості.

Рекомендований вік для перегляду: 6+

Рейтинг IMDb: 6,8

Виробництво L’Atelier Animation 

Піклуючись про власне психічне здоров’я, ви інвестуєте у своє хороше самопочуття

Запит на додаткову інформацію
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково
Форма підписки на новини
svg
Запланувати зустріч
svg
Як ви дізналися про нас *обов'язково